Instapiątek w Town Place Garden

  • Joanna 

Wędrując po instagramie przypadkiem znalazłam konto nie znanego mi wcześniej angielskiego ogrodu pokazowego: Town Place Garden. Moją uwagę szczególnie zwróciły cudowne rabaty bylinowe – dokładnie takich, jakie bym chciała mieć u siebie. Oczywiście, jak widzę rabatę jesienną po brzegi wypełnioną kwitnącymi bylinami, to natychmiast zaczynam się zastanawiać, jak ona wygląda w innych porach roku.

Zastanawia mnie też, jak to się dzieje, że te rabaty zawsze wyglądają na takie pełne – jakby wszystkie rośliny od razu osiągały swoje docelowe wymiary. Na mojej rabatce śmiałki od lipca wypełniają tył rabaty, ale wcześniej jest tam dziura. Jak oni to robią, że u nich nigdzie i nigdy nie ma dziur?!

Może wskazówką tutaj jest fakt, że ogród jest otwarty tylko w czerwcu i lipcu? I nigdzie nie ma zdjęć z maja? A zdjęcia z kwietnia pokazują tylko etap przygotowywania rabaty…

Nie wydaje mi się, żeby stosowano tu tak ekstremalne triki jak w Great Dixter. Ewentualnie maczki kalifornijskie (widoczne wiosną) są zastępowane daliami. Ale rozchodniki, perowskie, budleje – to nie są rośliny które można wsadzać i wysadzać. Tym niemniej, nawet w lipcu rabata wymaga przycinania i ogławiania:

W kwietniu na rabatach dopiero zaczynają się prace ogrodowe, a z maja nie widziałam żadnych zdjęć.

Tak czy inaczej – bardzo ładne te rabaty bylinowe. Bardzo:D.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *